Hiekkaharju Golf ry

Hiekkaharju Golf ry on vuonna 1989 perustettu urheiluseura. Vuosi 2019 on siis seuran 30-vuotis juhlavuosi. Seurassa oli kauden 2018 lopussa 702 jäsentä, joista 52 on junioreita.

Seuran jäsenyys on kaikille avoin. Vuoden 2019 jäsenmaksu aikuisilta on 81 € ja alle 22-vuotiailta 40 €. Liittymismaksua ei peritä. Jäsenet saavat mm.

  • jäsen-ja tasoituskortti E-Birdie sovelluksessa
  • Golflehden paperisena kotiin tai digitaalisena
  • Golfliiton jäsenyyden (sis. vastuuvakuutuksen)
  • tunnukset Nexgolfiin, jossa voi varata aikoja ja ylläpitää tasoitusta
  • osallistumisoikeuden seuran sisäisiin tapahtumiin ja kilpailuihin
  • jäsenkirjeenä tietoa ajankohtaisista asioista
  • lähipelialueen käytön veloituksetta

Seuralla on oma hallitus ja varsinaisesta toiminnasta vastaa eri toimikunnat. Toimikuntien tehtäviä ja vastuuhenkilöt on esitelty sivulla TOIMIKUNNAT

Hallitus 2019

Marko Kosonen, pj 0400 609 657 marko_kosonen@hotmail.com
Jari Rantalainen 0400 536 232 rantalainen@luukku.com
Hanna-Leena Ronkainen 044 535 5967 hanna-leena@golfacademy.fi
Tom Lehti 040 760 5666 lehtitom@gmail.com
Anita Tirkkonen 045 318 6604 anita.tirkkonen@gmail.com
Leevi Keränen 0400 506 633 leevikeranen@gmail.com
Marja-Liisa Ripatti 050 516 0093 marja-liisa.ripatti@luze.fi
Timo Seger 040 587 6604 timo.seger@saunalahti.fi

Seuran kapteenina toimii Jari Rantalainen.

YHTEYSTIEDOT

029 170 2080

caddiemaster@hieg.fi